Японският перфекционизъм е познат на почти всички точки от планетата ни. Любим момент ми е във всеки един дизайн, когато имат отдаденост към детайла, това означава, че инвеститора разбира какво иска и има свой собствен начин на живот. Подчертавам разбира, защото детайлът коства 2 пъти повече от нормалното. Не само старание, инвестиция или време, необходимо е вътрешно разбиране към детайлите в живота, за да можеш да започнеш да разбираш детайлите в интериора или архитектурата. То е много сходно както с картините за 100 млн. долара, изглеждат цапаница и разни чертички, но всъщност е необходима практика, отдаденост и любов към изкуството, за да започнеш да ги разбираш какво е искал да каже изкуствоведът рисувайки я. В следващите няколко реда ще опиша моето виждане за проекта и ще споделя няколко мои мисли върху темата, също така може да се насладите на галерията най-долу с HD изображения.
Архитектурата на японския минимализъм
С площ почти 60 м2 тази къщичка в квартал Аки, префектура Хирошима е хитроумно проектирана, така че да бъде равна по функция на 2 пъти своята площ и това при условие без това да е за сметка на визията. Семейство от трима обитава вече къщата проектирана от Ютака Йошида архитектс. Мястото което е било купено точно за целта е предложило страхотна възможност да се създаде къща на няколко нива, които комбинират вътре-вън пространството в себе си по красив начин.
Споделете това с приятелите във Facebook!
Интериор, дизайн и минимал детайли
При входа на къщата, който се намира на първи етаж е стълбата от декоративен бетон. На първи етаж се намира и всекидневната с двойна височина при тавана, която е отделена от кухнята и трапезарията чрез огромна стена от бетон и мебел с натурален фурнир, която образува малък склад, който се ползва и за частни уроци по йога от жената в семейството. Горе, три спални. Основната с балкон, втора спалня и малка стая за гости/детска и баня. Основно къщата е изградена от видим бетон, което я прави ултра минималистична по цветова палитра, тъй като има минимално пристствие на цвят.
Споделете това с приятелите във Facebook!
Стаите са разделени от стени/мебели от натурално дърво, което визуално ги свързва една с друга. Всяка стая има вътрешен прозорец към къщата, който е част от 2-ната височина на всекидневната. Въпреки малката си площ, необикновените материали интериора е изпълнен с натурална светлина, което създава обстановка за почивка и спокоен живот през целия ден. Ясната връзка между натуралното и умението да създадеш детайл по минималистичен начин само може да радва окото и да ни кара да се възхищаваме на умението на дизайнера.
Фотография от Томохиро Сакашита.
Вашият коментар