Защо някои имоти се продават за рекордно малко време, а други „застояват“ по рафтовете на агенциите?
В една индустрия движена от качествено съдържание и добро визуално представяне, основното което едно изображение трябва да достави е повече от 1000 думи в себе си. Реалността е, че съществуват митове, които плуват в пространството наоколо относно ефективността на визуалния маркетинг, който определено коства пари и време на бизнеса. Защо тогава някои имоти се разпродават за седмици, а други стоят месеци наред, брошурите и каталозите, в които са представени, прашасват и дори в даден момент тези имоти да биват продадени, то те са на по-ниска цена от очакваната. Те просто не подтикват интерес и вниманието на купувачите.
За щастие имаме доста ярък пример от последните няколко месеца. През изминалата година бяхме селектирани, да помогнем за продажбата на бутикови апартаменти от добър и известен строител. Причината затова е била, че при стартирането на маркетинговата кампания, водена от известна агенция за продажба на имоти не е била постигната необходима граница на продажби през първите месеци, в следствие на което те са били уволнени. Новата агенция е решила да поеме контрола и да пре-направи маркетинговата стратегия за продажба на интериорите, като така се свързват с нас.
С новата агенция за имоти открихме, че подходът на презентиране на целите апартаменти и показването на лайфстайл елементите им, фокусът върху малките идивидуални детайли от проекта са много по-важни. Представете си кухненска мивка и смесител, вместо цялостна снимка към кухнята или пък част от одеалцето на дивана с гледка към замъгленото море на фона с две столчета на самия балкон?
Дали според Вас клиентите ангажират съзнанието си повече с тези елементи от колкото с цялостни гледки?
Кое според вас е важното при покупката на жилище?
В днешния технологичен свят решението на строителните компании и маркетинговите агенции никога не са еднозначни.
Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да достигне до повече любители на lifestylе-a:
Споделете това с приятелите във Facebook!
Мит 1 – Бързото е по-добро
Често в процесът при подбор на ъгъл за камера, започва борба между дизайнерския офис за отклоняване към дизайнерския подход и маркетинговия офис, настоявайки за скоростно пускане на маркетинговия материал.
Тези две точки, които често са обект на конфликт и имат нужда да бъдат обслужвани еднакво, са без значителни жертви за сметка на единия или другия фактор. Всъщност от значение е умението на екипите да дават и да изискват. Разбира се пазарът е цветен точно защото 80% дизайн студията и маркетинговите компании не умеят да балансират и затова успехите им са посредствени.
Мит 2 – Неяснота в Архитектурните Визуализации
Когато проектантите и архитектите създават проекта на една сграда или жилище, съществуват определени решения за детайлите в дизайна, които се вземат на доста по-късна фаза и това създава проблем. Предизвикателството за 3D визуализациите и особено при тяхното решаване, е да покажат как би изглеждал възможно най-еднакво проектът след неговото завършване. Това е важно за купувачите, тъй като купуват мечти на много ранен етап, доста преди да е построен даден имот или без да са го виждали физически или на е бил все още на етап груб строеж.
Някой от елементите могат да бъдат семпли, докато други изискват повече детайлност и умуване. Често подходът на архитектите е доста директен спазвайки единствено изискванията по закон, без да влагат желание за детайл, което води до доста скучни дизайни и архитектура. Предизвикателството при този тип интериори е, че строителят и инвеститорът си мислят, че след придобиването на Акт 14 имотът е готов за стартиране на продажбите.
Според Вас лесно и бързо ли се продават скучните жилища без детайл?
Бихте ли се влюбили мигновено в празно жилище, което няма добра гледка или добро разпределение?
Истината е, че точно вниманието към детайла може да направи един обект успешен. Дори и да не е завършен. 3D архитектурните визуализации могат да разкрият много от плюсовете на едно жилище, да покажат детайлите му в най-добра светлина, карайки да изпъкне сред конкурентите на пазара за имоти. Понякога дори и без архитектите и дизайнерите да са вложили точното ниво детайли и стил, а по-скоро абстрактни идеи.
Резултатът е:
- добра концентрация на купувачите
- по-голяма сигурност при продажбите
- по-висока цена на продажба
- по-кратък срок за продажба на имота
Тук може да прочетете и част 2-ра на 5 мита за Архитектурните Визуализации.
Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да достигне до повече любители на lifestylе-a:
Споделете това с приятелите във Facebook!
Получавай безплатно на своя e-mail, всяка седмица невероятните ни журнали за дизайн, lifestyle, архитектура и съвети!
Вашият коментар