„Нищо не може да ни раздели. Защото в малките неща има някаква велика и необяснима мъдрост и философия. Простотата и свързаността между хора, предмети, събития и отново хора без съмнение е връзка, съставена от здрави нишки. Нишки, трудни за късане. Само ние можем да се нараним един другиго. Само ние можем да правим друг човек щастлив. Отвъд мечтите, отвъд смисъла, отвъд личността…..” Така бихме се изразили ако трябваше да използваме няколко думи, които описват този проект, макар и не особено ясни и твърди.
Retreat там долу
Retreat- дума, която смело и нахално навлезе в конкретиката на архитектурата и интериорния дизайн. Оттегляне, отдръпване, усамотение, убежище – основните значения на дума, която може би парадоксално се използва за място, което ще се обитава от хора. Въпреки това retreat стилът се превърна във водещ модул в интериорния дизайн, създаващ трайни тенденции. Но стига с теория. Това убежище се намира някъде „там долу” (нарицателно за Австралия).
Причината хората да търсят убежище и усамотение сред природата понякога е необятна и понякога трудно обяснима. В този проект на архитектите от The Branch Studio Architects се събират простотата, минимализъмът и яснотата на една идея за добре прекарани няколко дни (а защо не и цяло лято или цял живот) далеч от неща или хора, от които нямаме нужда в живота си. Това е място, на което можеш да си заредиш батериите (и буквално). Място, където липсват личностни прегради. Място за откриване на себе си и може би още някой.
Голямата картина
В никакъв случай не сте ангажирани да обмисляте и разсъждавате върху тежки вселенски теми, намирайки се на място като това. Не. Можете просто да се разходите, да поиграете навън с кучето. Ако искате дори си вземете няколко овце (в случай, че намеренията ви да останете тук са сериозни). Можете просто да се излежавате с книга в ръка (или под възглавницата), можете да правите каквото си поискате, каквото Ви прави щастливи. Идеята за минималистичните специфики и тенденции може би е точно обратното на това да бъдем обладани от тежки мисли. Може би идеята е да ценим семплостта, да ценим себе си и хората в живота ни. Може би идеята е да ценим полезните предмети, градивните емоции.
Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да достигне до повече любители на lifestyle-a:
Споделете това с приятелите във Facebook!
Най-доброто място като цяло!
Разположена на може би една от най-добрите възможни локации тази уединена къща предлага учудваща гледка към едно от лицата на австралийската природа. Малко езерце отваря взора към близката гора. Екстериорът се състои основно от дървени плоскости в натурален цвят и метал. По този начин къщата не контрастира агресивно на околната среда. Материалите, използвани в интериора са с характерен натурален характер- дърво, метал, бетон- всички в убити или по-скоро естествени цветове.
Тънки черни матирани детайли по осветителните тела и рамките на прозорците загатват ангажиращ контраст и усещане за съвременност. Чисти и гладки повърхности са водещи и дават възможност да постелите по свой избор килими, черги, които да допринесат за нужния уют. Светлината навлиза свободно от почти всеки ъгъл на помещенията, дължащо се на изобилието от прозорци.
Настроения
Може би няма нещо в този проект, което да не оставя приятен привкус. Изгревите ще накарат всеки да стане малко по-рано, за да ги посрещне. Залезите създават нуждата да продължат вечно. Светли дни, лошо време и бури, работа, почивка, удоволствия, усамотение, семейство и приятели- всички те присъстват по свой собствен начин, рефлектиращ върху обитателите. Всички те могат едновременно да бъдат зареждани и да зареждат това място с енергията си.
Може би искате да научите за други полезни статии за lifestyle:
Вашият коментар