Малките жилища имат голям потенциал и това може да Ви го каже всеки професионалист в областта. Със сигурност трудно може да достигнете удобството както при големите обеми. Целта на всяко жилище е да доставя максимално удобство и уют на обитателите си. В определени случаи малката площ има предимство, което се изразява в локацията или нуждата от по-малък бюджет за изпълнение и проектиране.
Ползата да виждаш „чар“ във всичко
Всяко пространство има своят чар и възможности, единственото необходимо е желанието на човешкият фактор. Малките жилища могат да изглеждат просторни, а понякога и да бъдат такива.Този тип апартаменти или студия могат да бъдат доста по-функционални от един двойно по-голям апартамент. Разбира се нуждата от правилно архитектурно разпределение е основната съставка, но при проекти, често пристъпваме към преразпределение на зоните точно с тази цел.
Споделете това с приятелите във Facebook!
Лошото или добро разпределение
Ако попаднете в малък апартамент, който е с лошо разпределение по архитектура вероятно започвате да прехвърляте в главата си какво е можело да се направи, за да не бъде така. Коя стена или кой прозорец, къде е било възможно да бъдат или да не бъдат. Точно такива са били мислите на собствениците и инвеститори на следващият проект, който искам да споделя. Страшно много ми допадна историята, която интериорът разказва по съвременен начин. Всеки дизайнер или интериорен архитект има своят похват и разбиране за пространството. Всеки собственик за жилище има също своето виждане, което умножено с разбирането на професионалист би могло да роди невероятни идеи и резултат.
49 квадратни метра свободно пространство
Споделете това с приятелите във Facebook!
Въпросът, който първоначално е бил зададен от инвеститорът е бил „Как това жилище да изглежда уютно и просторно за моите нужди?“ При така поставена цел е била добавена и желанието да не се събарят или преместват стени. Архитектите от Нормундас Вилкас приема проектът като предизвикателство. Разместването на позициите на диванът и телевизорът е било от съществено значение, за развитието на голямата стая, която помещава кухня,трапезария и всекидневна. В банята също е било необходимо смяна на ваната с душ пространство и преместването на входната врата на банята на друга стена. Така организирана банята е могла да приеме и пералня машина заедно с нисша за мивката.
Декорите на минимализъм на 49 квадратни метра
Стените във всекидневната са били „облечени“ с дървена ламперия от натурален материал. Елемент от бял бетон на който е разположен TV модулът се намира между двете стени от дървена ламперия. Материалът прави лесно монтирането на висящия шкаф под телевизора.
Геометричните форми на мебелите и декорациите създават лаконичен съвременен ефект. Черни линии и сиви зони повтарящи се в определен ред и функционалност създават пространството в голямото помещение приютило 3 различни функции. Коридорът продължава линията на социалната част от жилището, като стените са сиви, вградените гардероби също са изпълнени от сив матов материал. Всички врати в интериора са безрамкови, което ги прави почти незабележими при затворено положение и допълва усещането за простор.
В спалнята зона мебелите също разчитат на дискретността и визуално заемат минимално пространство. Всичко там е в бяло, с леко присъствие на сивият декор от останалата част на апартамента.
Вашият коментар